Prowadzenie gospodarstwa rolnego, bez ciągnika rolniczego jest praktycznie niemożliwe. Niestety wiele ciągników rolniczych, to pojazdy kosztujące małą fortunę. Mało kto może pozwolić sobie na ich zakup. Oczywiście zawsze jakimś wyjściem jest kredyt, nie w każdym przypadku jednak to dobre rozwiązanie. Czy można kupić ciągnik rolniczy za mniejsze pieniądze? Oczywiście. Jednym z ciekawszych ciągników za niewielkie pieniądze jest znany od lat Ursus C 360.


Ursus C 360. Stary, ale wciąż wart uwagi.

Produkcję tych ciągników zakończono wiele lat temu, do dziś jednak z powodzeniem sprawdzają się w mniejszych i średnich gospodarstwach. Dużym atutem tych ciągników jest moc wystarczająca do wykonywania wszelkich prac polowych, niskie spalanie oleju napędowego i niskie koszty eksploatacji. Części do Ursus C360 w porównaniu z częściami do ciągników współczesnych, są wręcz śmiesznie tanie. Nie bez znaczenia jest także prostota konstrukcji ciągnika. Naprawić go można w gospodarstwie, drobniejsze naprawy można przeprowadzać nawet na polu – jeśli zajdzie taka konieczność.

Gdzie kupić części do ursus C360?

Gdzie kupić części do Ursusa c 360? Można je znaleźć w wielu sklepach rolniczych, szczególnie w sklepach zlokalizowanych na wsiach i w okolicach wsi. Ciągniki Ursus C360 wciąż są tam użytkowane, zrozumiałe więc jest to, że w sklepach części do nich są dostępne. Warto wspomnieć jednak, że to nie jedyne miejsca, w których kupimy części do tego ciągnika.

Internet.

Duży wybór części do Ursus C360 znajdziemy także w Internecie. Co ważne, dostępne są zarówno części no0we, jak i części używane, często nie mniej dobre, a o wiele tańsze. Oczywiście trudno kupować używany tłok, czy przewód hamulcowy – tu zawsze należy kupować części nowe. W każdym ciągniku jednak znajdziemy szereg części, które z powodzeniem można zastąpić używanymi. Reflektory, maska, kabina, szyby, lusterka. Można wymieniać jeszcze długo.

Podsumowując.

Jeśli zależy nam na tanim i użytecznym ciągniku, Ursus C360 jest dobrym wyborem. Taki ciągnik kupimy już za kilkanaście tysięcy złotych. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie i przekonać się, ze ten ciągnik sprzed lat, wciąż jest dobrym wyborem.